Historia

Nasza firma jest budowana na fundamencie rozważnego zarządzania od samego początku, kiedy to William Glass i Hans Schwacke, będący pionierami w swoich dziedzinach, utworzyli spółki Glass’s i Schwacke. Spółka Schwacke rozwinęła się w Europie pod sztandarem Eurotax.

Spółki Eurotax i Glass's Information Services połączyły się w grudniu 2000 roku tworząc spółkę EurotaxGlass's International AG. Obecnie jesteśmy liderem w dziedzinie zapewniania danych motoryzacyjnych oraz rozwiązań w zakresie oprogramowania i serwisów biznesowych na rzecz sektora motoryzacyjnego. Zapewniamy bezpieczny punkt odniesienia na złożonym rynku, posiadając ogólnoeuropejską wiedzę połączoną ze spójnymi i porównywalnymi w skali międzynarodowej danymi oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

lata 30-te

1933 William Glass publikuje po raz pierwszy „Glass's Guide to Car Values”, poradnik spółki Glass w zakresie wartości samochodów. Publikacja ta szybko staje się „biblią” brytyjskiego handlu motoryzacyjnego.

lata 50-te

Hanns W. Schwacke stosuje tą samą prostą i udaną koncepcję w Niemczech. Jego cennik samochodów używanych staje się pierwszą publikacją tego rodzaju w Europie kontynentalnej. W tym samym czasie spółka Glass's wchodzi na australijski rynek.

lata 60-te

Spółka Schwacke rozszerza swoją działalność w Europie. Pod międzynarodową marką „Eurotax” tworzone są spółki zależne w Belgii, w Holandii, we Włoszech, w Austrii i w Szwajcarii, zapewniające lokalnym dilerom samochodowym i ubezpieczycielom informacje na temat aktualnych wartości rynkowych pojazdów. Spółka Glass's wprowadza w Wielkiej Brytanii poradniki w zakresie wyceny używanych pojazdów użytkowych i motocykli.

lata 70-te

Pierwszy system obliczania kosztów naprawy zapewnia szczegółowe informacje na temat cen części i kosztów robocizny dla wszystkich marek i modeli. Od tego momentu w obrocie samochodami używanymi można uwzględnić nawet niewielkie uszkodzenia.

lata 80-te

Zaczyna się rewolucja informacyjna, komputery zmieniają miejsce pracy. Spółki Eurotax i Glass's uznają, że nowa technologia zapewni jeszcze pełniejsze informacje oraz umożliwi stosowanie bardziej wymagających metod obliczeń. Instalowane jest pierwsze oprogramowanie Autowert, które  staje się standardem dla ponad 15.000 dilerów i ponad 50.000 użytkowników w całej Europie. Spółka Glass's wprowadza komputerową wersję poradnika Glass'sGuide i przejmuje spółkę Editions Professionelles Glass SARL (EPG), Francja.

lata 90-te

Dane spółek Eurotax i Glass's stają się standardem branżowym i są wykorzystywane przez europejskie rządy dla celów prowadzenia krajowych systemów rejestracyjnych. Tworzone są nowe, innowacyjne rozwiązania oraz systemy dla branży w celu wspierania napraw mechanicznych i powypadkowych, a także prognozowania przyszłych wartości pojazdów (wartości rezydualnych).

2000 rok

Spółki Eurotax i Glass's łączą się w celu utworzenia europejskiego lidera rynkowego w zakresie Automotive Business Intelligence.

2006 rok

Spółka EurotaxGlass’s zostaje przejęta przez spółkę Candover z grupy HM Capital Partners LLC (wcześniej Hicks, Muse, Tate and Furst Incorporated), przy wartości przedsiębiorstwa wynoszącej 480 milionów euro.

2008 rok

Spółka EurotaxGlass’s uruchamia Global Service Division w celu prowadzenia działań ukierunkowanych na międzynarodowy wzrost. Częścią nowego działu staje się Market Intelligence Unit, która przygotowuje specjalistyczne raporty i serwisy dla producentów pojazdów, firm flotowych i finansowych.

2011 rok

Spółka EurotaxGlass’s rozpoczyna opracowywanie nowych modeli statystycznych zaspokajających potrzeby XXI wieku. Przejmuje fińską spółkę Grey Hen posiadającą zaawansowane narzędzia do modelowania statystycznego, a jej nazwę zmienia na Autovista.

W kwietniu 2011 roku, po wykupie menedżerskim od Candover Partners, utworzona zostaje spółka Arle Capital Partners.

2012 rok

W Wielkiej Brytanii powróciliśmy do nazwy Glass’s i zmieniliśmy oblicze wycen, zmieniając sposób, w jaki dane są opracowywane.